معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > روسای جمهور ایران و ازبکستان عید سعید فطر را به یکدیگر تبریک گفتند.


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک عید فطر روسای جمهور ایران و ازبکستان

روسای جمهور ایران و ازبکستان عید سعید فطر را به یکدیگر تبریک گفتند.

روسای جمهور ایران و ازبکستان در پیامهایی عید سعید فطر را به یکدیگر تبرک گفته و ابراز امیدواری نمودند که روابط دو کشور بیش از گذشته توسعه یابد.

متن پیام تبریک جناب آقای روحانی خطاب به جناب آقای میرضیایف به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای شوکت میرضیایف  
رئیس محترم  جمهوری ازبکستان

السلام علیکم و رحمه اله و برکاته
با کمال مسرت، فرا رسیدن عید سعید فطر، عید پیروزی در مبارزه با تمایلات نفسانی و خالص شدن دل ها و اراده ها برای اجرای فرامین الهی را  به جنابعالی و مردم مسلمان کشورتان تبریک می گویم.
امیدوارم به میمنت این عید سراسر رحمت و برکت، بیش از پیش بتوانیم با با همدلی و اخوت و برقراری صلح، ثبات و امنیت در میان همه مسلمانان، تصویری روشن از این دین رحمانی به تمام جهانیان ارایه نماییم با کمال خرسندی صمیمانه ترین  تبریکات خود را به مناسبت. اطمینان دارم با بهره گیری از آموزه های رفیع دین مبین اسلام و بهره گیری از عبادت صیام و قیام خواهیم توانست خشونت، افراطی گری  و تروریسم را با همیاری یکدیکر از سرزمین های اسلامی بزداییم .
از خداوند متعال سلامتی و موفقیت آن جناب و عزت و سربلندی  ملت مسلمان ازبکستان را مسالت دارم.

حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای شوکت میرضیایف نیز در پیام خود عید سعید فطر را به جناب آقای روحانی و مردم ایران تبریک گفت. متن پیام جناب آقای میرضیایف به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای حسن روحانی

 رئیس جمهور محترم اسلامی ایران

السلام علیکم و رحمه اله

 

با کمال مسرت، در این ایام خجسته که جهان اسلام، عید سعید فطر را به عنوان جشنی مبارک و عزیز  گرامی می دارند، به جنابعالی و ملت ایران تبریکات صمیمانه و آرزوهای نیک خودرا ابراز می نمایم.

اطمینان دارم که مناسبات و همکاریهای دوستانه بین دو کشور که به لحاظ کیفی در حال ورود به مرحله جدیدی می باشد، از این پس نیز در راستای منافع دو ملت و استقرار امنیت و ثبات منطقه ای،  بطور مستمر توسعه خواهد یافت.

در این ایام با شکوه و سعادتمند از پروردگار برای شما سلامتی، سعادت و موفقیت های جدید  در انجام  مسئولیت خطیر دولتی تان و برای ملت ایران، رونق، پیشرفت پایدار و بهروزی مسالت دارم.

با احترام کامل: شوکت میرضیایف                                      

        رئيس جمهوري ازبكستان

 


١٤:٢٦ - 1396/04/06    /    شماره : ٤٦٢١٠٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٢خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر