معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > پیام تبریک نوروزی رئیس جمهور ازبکستان به جناب آقای دکتر روحانی


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک نوروزی رئیس جمهور ازبکستان به جناب آقای دکتر روحانی

پیام تبریک نوروزی رئیس جمهور ازبکستان به جناب آقای دکتر روحانی

 

 

 

جناب آقاي حسن روحاني

رئيس جمهوري اسلامي ايران

جناب آقای رئیس جمهور محترم،

با کمال خرسندی،  فرا رسیدن عید نوروز که ایام خجسته و اثرگذاری در فراخوانی بشر به وحدت  جهت انجام نیکوکاری است،  صمیمانه و با آرزوهای نیک خود خدمت جنابعالی و ملت ارجمند ایران تبریکات خود را اظهار می نمایم.

ایام فرخنده نوروز که به عنوان نماد صلح و تسامح در کشورهای ما با نشاط و شادی فراوان جشن گرفته می شود، ارزش های باستانی، آداب و رسوم دیرینه، آرزو و آرمان های ملت های مان را در خود مجسم ساخته و در گسترش احترام متقابل، همکاری های دوستانۀ سنتی مان و در تحکیم روابط فرهنگی فیمابین حائز اهمیت زیادی می باشد. 

طی قرون متمادی است که روابط فیمابین بر اساس اصل حسن همجواری، سنت ها، آداب و رسوم مشترک، روابط فرهنگی و انسانی و همچنین دین مقدس اسلام ملتهای ما را بهم وصل کرده است. ما خیلی خوشحالیم که در حال حاضر  مناسبات ازبکستان با ایران و روابط دوستانه دو ملت بیش از پیش در حال گسترش و توسعه می باشد. 

در این ایام نیکو، ملاقات صمیمانه و پرمحتوا با جناب عالی در شهر آستانه را با احساسات گرم به یاد می آورم. به نظرم این ملاقات برای گسترش همکاری های دو کشور بستر سیاسی مستحکمی را  فراهم آورده است.

اطمینان دارم که سفر آیندۀ شما به کشورمان و اسنادی که در پایان آن به امضاء خواهد رسید؛ در ارتقاء مناسبات بین ازبکستان و ایران به لحاظ کیفی موثر واقع خواهد شد و در راستای افزایش همکاری های سودمند متقابل افقهای جدیدی را می گشاید.

با اغتنام فرصت، در این ایام با شکوه و جشن و شادی، برای شما سلامتی و سعادت و برای ملت دوست ایران رفاه و پیشرفت پایدار آرزو دارم.

با کمال احترام      

                                                شوکت میرضیایف

                                             رئيس جمهوري ازبكستان

تاشكند،21 مارس  2018 /   1 فروردین ماه سال  1397

 

 


١٢:٠٦ - 1396/12/26    /    شماره : ٥٠٥٣٣٦    /    تعداد نمایش : ٢١٢خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر